КЗО "Навчально-виховний комплекс №87 "школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад (дитячий садок)" Дніпровської міської ради


запам'ятати

 


Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України
Педагогічна преса Національна дитяча гаряча лінія

Пеня В.П.

ПЛАН-КОНСПЕКТ відкритого уроку з математики (1-А клас)
вчителя початкових класів КЗО "НВК № 87 ДНЗ" ДМР Пені Валентини Павлівни

 

Тема уроку: Склад чисел в межах 7 з «ПіснеЗнайкою».

 

Мета: закріпити уміння, знання учнів застосовувати матеріал «ПіснеЗнайки» при виконанні завдань.

 

1. Вітання гостям.

До нас на урок завітали гості. Привітайте їх добрими словами.

 

        Дзвоник дав усім наказ:

        До роботи швидше клас.

 

2. Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми з вами побуваємо у …

Але де побуваємо, ви самі прочитаєте, якщо виконаєте це завдання.

 

Розставити числа у порядку зростання.

 

1

2

5

7

9

к

а

з

к

а

 

3. Отже, ми у казці. А в якій казці є ці слова: «Йшов дід лісом, а за ним біг собачка. І загубив дід (всі - рукавичку)».

 

4. На уроці ви не тільки послухаєте її ще раз, а й побуваєте в ній

(Одягти маски)

Щоби були молодці, ваші відповіді повинні бути правильні, точні, в зошитах працювати охайно.

 

5. І так, загубив дід теплу рукавичку, але раніше її знайшли звірята. І першою до неї прибігла… мишка.

Мишка – Тут я буду жити.

 

Вчителька:

 – Та не знала мишка, що рукавичка не проста, а чарівна. От вона й говорить до мишки голосом Валентини Павлівни.

        - Спочатку скажи, мишко, яка зараз пора року? (зима). Так щоб ти потрапила до рукавички, діти повинні виконати завдання.

 

        Гра «Мікрофон»

        Усний рахунок.

 

1) Назвати числа від 1 до 6, від 7 до 2, від 3 до 7, від 7 до 4. Усі разом від 1-7 і від 7-1.

 

2) Назвати числа, які дружать з числом 2 (1, 3), 4 (3, 5), 5 (4, 6), 6 (5, 7).

 

3) В ряду чисел пропущено одне, яке?

1, 2, 3, 4, 5, 7 (6 – складне число)

 

4) Які числа переставлені

1 2 4 3 5 6 7 (3 і 4)

 

Вчителька:

 – З хмаринки зима розсипала сніжинки. Які сніжинки залишились на хмаринці?

Впали 1 3 4 6 7, залишились 2, 5

 

        Руханка з «ПіснеЗнайкою» (1, 2, 3, 4, 5)

 

Вчителька:

 – Слухаємо далі.

Мала жабка лісом скаче, побачила рукавичку.

 

Жабка –  Хто, хто в рукавичці живе?

                Хто, хто в тепленькій там є?

 

Мишка - Я – мишка – шкряботушка, а ти хто?

 

Жабка -  Я – жабка – скрекотушка, пусти мене погрітись.

 

 

Вчителька:

 – Аж тут озвалась рукавичка:

«Спочатку треба розв’язати веселі задачки».

 

Приготували цифрові віяльця

 

В гості йдуть: Марійка,

подружка Надійка,

з іграшками Гнат.

Скільки всіх малят? (3)

 

На узліссі під листочком

Мов зайці, гриби сидять.

Два грибочки, три грибочки.

Скільки буде? (5)

 

Ох, було у нас мороки –

посварились 2 сороки.

На їх шум ще дві примчало,

Скільки разом усіх стало? (4)

 

Каже мати – квочка:

«В мене 3 синочки

та 4 дочки!»

Скільки разом діток в квочки? (7)

 

        Цікавинка природи.

 

        В останній задачі відповідь – число 7. З цим числом пов’язано багато в житті людей. Де ми зустрічаємо число 7?

        Розповім я вам про комашку сонечко («божу корівку»). У неї 7 цяточок. Народжується вона без крапочок. Вони з’являються поступово. А якщо її злякати, крапочки не з’являються. І тому зустрічаються комашки без цяточок, або з 2-3-4 цяточками.

 

Вчителька:

        Білий зайчик не нудьгує –

        Між ялинками мандрує.

        Утікав він від лисички

        І прибіг до рукавички.

 

Зайчик - Хто, хто в рукавичці живе?

                Хто, хто в тепленькій там є?

 

 

Мишка - Я – мишка – шкряботушка, а ти хто?

Жабка -  Я – жабка…

 

Зайчик – А я зайчик – побігайчик, пустіть і мене погрітись.

 

Вчителька:

 – Тут озвалась рукавичка.

        «Спочатку треба порівняти числа і поставити знаки <, >, =»

(по зошиту «Чарівний світ чисел», на дошці для присутніх)

 

Вчителька:

Лисичка – сестричка зайця ганяла,

                Втомилась, до дерева боком припала.

                Голодна, холодна, згадала про пічку,

                І раптом натрапила на рукавичку.

 

Лисичка - Хто, хто в рукавичці живе?

                Хто, хто в тепленькій там є?

Мишка - Я – мишка – шкряботушка, а ти хто?

Жабка -  Я – жабка…

Зайчик – А я зайчик…

 

Лисичка – Я лисичка – сестричка, пустіть мене погрітись.

 

Вчителька:

 – Заходь, але спочатку проведи, будь ласка, фізхвилинку (1, 2 дерева).

 

Вчителька –

А Вовчик – братик лисичку шукав.

        Через пеньочок спіткнувся і впав.

        Піднявся, засмучений, що за біда…

        Аж глянь, лежить рукавичка одна.

 

Вовк -     Хто, хто в рукавичці живе?

                Хто, хто в тепленькій там є?

Мишка - Я – мишка – шкряботушка, а ти хто?

Жабка -  Я – жабка…

Зайчик – А я зайчик…

Лисичка – Я лисичка…

 

Вовк – А я Вовчик - братик, пустіть мене погрітись.

 

Вчителька:

- Знов озвалась рукавичка:

«Заходь, тільки спочатку виконай те завдання»

(На партах рукавички з прикладами. Треба їх розв’язати. А потім рукавички з однаковими відповідями з’єднати (група).

 

Вчителька:

        Коли лісом ведмедик іде,

        Лапку смокче, поспати б, та де?

        Раптом бачить невеличка

        Під сніжком лежить рукавичка.

 

Ведмідь – Гу-гу-гу! Хто в рукавичці живе?

Мишка - Я – мишка – шкряботушка, а ти хто?

Жабка -  Я – жабка…

Зайчик – А я зайчик…

Лисичка – Я лисичка…

Вовк – А я Вовчик…

Ведмідь – А я ведмідь, пустіть мене погрітись.

 

Вчителька:

 – А рукавичка: «Погрієшся, тільки спочатку скажи, як називаються числа при додаванні»

А що про це говорить «ПіснеЗнайка»? (всі…)

 

Вчителька:

                Кабан – іклан лісом блукав,

                Він собі нових друзів шукав.

                Минув ялинку невеличку

                І натрапив на рукавичку.

 

Кабан – Хто, хто в рукавичці живе?

Мишка - Я – мишка – шкряботушка, а ти хто?

Жабка -  Я – жабка…

Зайчик – А я зайчик…

Лисичка – Я лисичка…

Вовк – А я Вовчик…

Ведмідь – А я ведмідь…

Кабан – А я кабан – іклан, пустіть і мене до себе.

Вчителька:

 – А рукавичка: «Треба ж виконати завдання»

(В зошиті «Чарівний світ чисел», с. 25 – геометричний матеріал).

 

Підсумок.

Отже, всі звірята оселилися в теплій рукавичці. І в цьому допомогли ви їм, виконавши добре усі завдання.

За допомогою казки ми повторили склад чисел в межах 7.

А зараз, щоб закріпити ці знання, ми звернемось до «ПіснеЗнайки» (пісня).

 

Але «ПіснеЗнайка» нам дала ще попади, що треба робити, щоб бути здоровим. Згадаємо, які рядки говорять нам про це. (Відповіді дітей).

- Чи сподобалась вам казка? А що більше сподобалось? Чого навчились?

 

 

 

Урок з "Основ здоров'я" в 1 класі

з застосуванням матеріалу "Абетки харчування"

 

Тема: Роль харчування для здоров'я, якісне харчування.

Мета:      1) дати поняття дітей про якісне харчування;

                2) викликати у дітей інтерес до вітамінних продуктів та прагнення дбайливо ставитись до власного здоров'я.

 

Обладнання: робочий зошит «Абетка харчування», предметні малюнки овочів, фруктів.

Хід уроку:

І. Проблемне запитання.

- Для чого людина щодня вживає їжу?

ІІ. Робота над темою.

1) Бесіда вчителя про значення різноманітної їжі для організму людини.

2) мандрівка до планети «Корисної їжі».

- Заплющили очі, уявили білу пухнасту хмаринку і полетіли.

3) Наблизились до планети. І побачили, що на ній 2 країни. Перша – «Добростравія».

- Як ви розумієте вислів «добра страва»?

- Гра «Так» чи «Ні» (називаємо продукти і якщо корисні, то «так»).

- А чому деякі продукти не можна вживати?

Висновок: фрукти і овочі корисні, тому що багаті вітамінами.

 

Фізпауза. Ми фрукти полюбляємо,

                вітаміни споживаємо.

                Ми добре знаємо6 фрукти –

                вітамінні продукти.

 

4) Вчитель: Всі полюбляють фрукти й овочі, і тому на планеті існує країна «Вітамінія». Що ж означає це слово? «Віта» - латинське слово – життя. І якщо в організмі не вистачає вітамінів – людина хворіє.

Висновок: щоб добре рости та не хворіти, слід вживати багату на вітаміни їжу.

5) Робота за зошитом «Абетка харчування»

а) По країні «Вітамінія» нас повезе Смачнуля в своєму потязі. Вагончики його наповнені різними продуктами, які містять в собі поживні речовини. До них належать білки, жири, вуглеводи, вітаміни, мінерали.

б) Інформаційна довідка:

- білки – будівельний матеріал, основа життя;

- вуглеводи і жири – джерело енергії4

Вітаміни і мінерали – сила, здоров'я.

в) Загадки про овочі і фрукти.

г) Розглянути малюнки вагончиків, назвати продукти в них і вияснити, чим вони корисні.

д) Різноманітність харчування.

- Правила правильного харчування.

- Поділ продуктів на групи разом зі Смачнулею.

- Гра «Що я сьогодні їв?» Чиє харчування найбільш правильне і різноманітне? Який улюблений продукт?

- Практично: розподіл продуктів на групи за малюнком.

- Гра «Веселі овочі і фрукти» (рольова гра).

 

У нас в гостях «Вітамінки»

        Я, Віта, Віта, Вітамінка,

        Як жовтенька горошинка.

        Я маленька і смачненька.

        Якщо в тебе є хвилинка,

        То стривай, не поспішай,

        З Вітамінкою пограй!

 

Я живу в овочах і фруктах.

Давайте ж купимо в магазині овочі і фрукти, і вияснимо, які ж вітаміни в них живуть і чому вони потрібні для організму.

(Діти вибирають овочі і фрукти, говорять, до якої групи продуктів належать і чим корисні. Групи вітамінів А, В, С і їх роль в здоров'ї людини).

 

ІІІ. Підсумок уроку.

- Чим є для людини їжа?

- Які групи їжі існують?

- Чому треба вживати різноманітну їжу?