КЗО "Навчально-виховний комплекс №87 "школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад (дитячий садок)" Дніпровської міської ради


запам'ятати

 


Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України
Педагогічна преса Національна дитяча гаряча лінія

Баранецька А.В.

Розробка уроку вчителя початкових класів КЗО "НВК № 87 ДНЗ" ДМР
Баранецької Алли Валеріївни

 

Урок в 2 класі

Тема. Здоров'я – найцінніший скарб! Бережи його!

 

Мета:

- навчити та допомогти учням крок за кроком розвивати корисні для здоров’я життєві навички;

- показати, як спосіб життя впливає на здоров’я людини;

- виховувати особисту відповідальність за своє життя – віру в те, що на кораблі свого життя людина є капітаном, а не пасажиром.

 

Обладнання: плакат «Веселий потяг», «Веселі вагончики», набір малюнків з тем: «Здорова дитина», «Сам собі лікар», «Предмети особистої гігієни», «Здоров’я і харчування», плакат «Коштовна чаша».

 

Хід уроку:

 

І. Організаційна частина.

1.1. Привітання:

- Добрий день.

- Я рада вітати Вас.

 

1.2. Повідомлення теми, мети заходу.

Вчитель читає вірш:

 

Усьому вчаться

Вчать нас шити і тесати,

Немовляток доглядати,

Рахувати і читати,

Малювати і писати,

Хліб пекти і сад садити,

Кашу, борщ і сталь варити,

Пароплавом кермувати,

Державою керувати…

А скажіть, чи треба вчити,

Як здоровий вік прожити?

 

Кожна людини має певне здоров'я. Уявимо його у вигляді іскристого напою в коштовній чаші. Це еліксир життєвої сили, бадьорості, натхнення.

- Хочеш мати його багато? Тож запам’ятай народну мудрість: «Здоров'я за гроші не купиш, та розплачуватись здоров’ям можна скільки завгодно».

- Намагайся ніколи не розплачуватися здоров’ям за свої вчинки, й іскристого напою в коштовній чаші не меншатиме.

 

Висновок

- Що корисно для здоров'я, що шкідливо? Як зберегти здоров'я? Відповіді на ці питання ми дізнаємося на цьому уроці.

Тема позакласної години «Здоров'я – наш цінніший скарб! Бережи його!»

 

ІІ. Основна частина.

2.1. Діти, а хто це завітав до нас у гості?

- Це «Веселий потяг» (на дошці висить плакат потягу без вагончиків)

- А де ж його вагончики? Вони десь загубились. І ми з вами повинні їх знайти, відремонтувати і скласти «Веселий потяг». (Зараз ми з вами об’єдналися у 4 групи, кожна група отримала «порожній вагончик»)

- На вагончиках є тема, до якої ви повинні підібрати малюнки та причепити їх на плакат. Після цього кожна група буде захищати свій проект.

 

2.2. Практична робота.

Діти працюють над проектом у групах.

 

2.3. Презентація проектів.

Кожна група захищає проект і обов’язково пояснює: чому вони обрали ту чи іншу картинку.

 

Висновок до проекту «Здорова дитина»

Якщо ти здоровий: ти бадьорий і повний сил, у тебе нічого не болить, ти ладнаєш з друзями, ти радуєш своїх батьків, у тебе все виходить в школі і неодмінно все вийде в житті. Добре бути здоровим.

Висновок до проекту «Сам собі лікар»

Хто вміє відрізняти корисне від шкідливого і обирає корисне, той сам собі лікар.

Висновок до проекту «Предмети особистої гігієни»

Кожна людина повинна мати предмети особистої гігієни. Ви їх перелікували. І тепер знаєте, що бути здоровим, треба знати правила гігієни, щоб уникнути різних інфекцій та захворювань.

 

Висновок до проекту «Харчування і здоров'я»

Щомиті в людському організмі з’являються дуже багато нових клітин. Будівельний матеріал для них – їжа. Якщо в організмі не вистачає якихось важливих речовин, то й нові клітини не зможуть добре виконувати свою роботу. Ось тоді людина починає хворіти. Наприклад, коли дитина не п’є молока або кефіру, не їсть сиру або горіхів, то її клітини отримують дуже мало кальцію. А без нього і зуби виростають не міцні, і м’язи судомить.

Для вашого організму корисні тільки свіжі продукти. Найкорисніша їжа для людини – каші, овочі та фрукти.

 

2.4. Руханка.

«Сайман сказав, зроби так» … (показ фігур)

(кожен учасник починає з цієї фрази)

 

2.5. Прислів’я про здоров'я.

Я підготувала для вас подарунок – пам’ятку. «Найцінніший скарб -  здоров’я», яка містить прислів’я про здоров’я. Я гадаю, ця пам’ятка буде вам до нагоди і ви зможете її використовувати не тільки на позакласних годинах, але і на уроках. Помістіть її у класну бібліотечку.

 

ІІІ. Заключна частина.

- От і завершилася наша позакласна година. Подивіться, який гарний наш «Веселий потяг».

 

3.1. Вправа «Доповни речення».

«Сьогодні на уроці мені було ………., тому що я дізнався про ………»

Ви добре попрацювали, багато чого навчилися. Ви знаєте, що треба:

  • більше їсти овочів та фруктів;
  • не забувати ретельно мити руки;
  • проводити якнайбільше часу на свіжому повітрі;
  • активно рухатися;
  • мати особисті предмети гігієни.

 

І здоровий спосіб життя вам гарантовано.

3.2. Висновок: Не забувай, що здоров'я – найцінніший скарб, бережи його!

 

Діти всі встають і три рази хором кажуть: «Будьмо здорові!»