КЗО "Навчально-виховний комплекс №87 "школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад (дитячий садок)" Дніпровської міської ради


запам'ятати

 


Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України
Педагогічна преса Національна дитяча гаряча лінія

Чміль Л.В.

Урок із курсу «Абетка харчування» в 4 класі
Вчитель початкових класів вищої кваліфікаційної категорії
КЗО "НВК № 87 ДНЗ" ДМР
Чміль Людмила Вікторівна

 

Тема: Завірюха на дворі – поживні страви на столі.

Мета: ознайомити учнів з особливостями харчування взимку та обрядовими стравами.

Завдання:

  • Дати учням основні поняття щодо особливостей функціонування організму взимку;
  • Сформувати уявлення про зимовий збалансований добовий раціон харчування;
  • Довести необхідність вживання взимку калорійних, зігріваючих страв (перші страви, гарячі напої);
  • Розширити знання учнів про зимові свята та обрядові страви;
  • Надати учням кулінарні поради (приготування каш, вінегрету, какао).

Ключові поняття:

Різдвяні свята, зимовий раціон харчування, функціонування організму взимку, обрядова їжа, узвар, кутя.

Хід уроку:

І. Організаційний момент

ІІ. Повторення вивченого:

  • Для чого людині потрібна їжа?
  • Розкажіть про свій режим харчування.

Висновок:

Їжа – це джерело росту, тепла, енергії і здоров’я людини.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

- Сьогодні ми з вами поговоримо про те, як ви повинні харчуватися взимку.

IV. Актуалізація опорних знань.

  •  Яка зараз пора  року? За що ви любите зиму?

Слухання вірша

Я з гори на санках з’їхав,

Мишко стрімголов злетів.

Ми прибігли до обіду

І з’явився Апетит.

Мама хвалить:

- Апетит нікому не зашкодить!

Тож від чого у дітей з’явився гарний апетит?

У зимовий період дитина витрачає багато енергії. Тому її їжа повинна мати більшу енергетичну цінність.

V. Вивчення нового матеріалу.

1. Розповідь учителя:

- Взимку асортимент овочів і фруктів скорочується, частково в процесі зберігання втрачаються вітаміни. Звідки ж наш організм бере енергію? Відповідь проста – їжею. Разом з нею ми отримуємо білки, жири, вуглеводи, мінерали, вітаміни.

Ми перебуваємо у школі по 5-6 годин і довга перерва при вживанні їжі погано позначається на сприйнятті шкільного матеріалу. Тому важно отримувати гарячий сніданок і обід. Але окрім поживних речовин людині для нормальної життєдіяльності необхідні вітаміни.

Учень.

Вітаміни А, В, С

Їли кашу на ґанку

З’їли її печивом.

Пили сік та чай з варенням.

Посиділи, посиділи

Та по дві цукерки з’їли.

По шматочку сирочка,

По чотири пиріжечка.

«Ми чекаємо весь час,

То ж коли обід у нас!»

2. Міні - вікторина

  1. Які ви знаєте вітаміни? Назвіть їх.
  2. В яких продуктах є вітаміни?
  3. Як реагує організм на брак вітамінів?

3. Виконання завдання в робочому зошиті «Абетка харчування». (Урок 3)

 - Що любить вживати Смачнуля взимку? Що у нього є в коморі?

 - Що пояснив Смачнулі Питайлик? Прочитайте слова Питайлика.

 - Що значить – урізноманітнювати раціон?

Учитель. – Коли бракує вітамінів, розвивається гіповітаміноз, а при повній їх відсутності – авітаміноз. Він особливо розвивається в той період коли починаються епідемії грипу та гострих респіраторних захворювань. В цей час важливо подбати про повноцінне та збалансоване харчування. Бажано пити фруктові та овочеві напої.

Вчитель пропонує рецепт бурякового напою:

1 кг свіжого буряка, нарізаного соломкою, заливають 1 л холодної води, варять до готовності. Після цього вміст каструлі ставлять у прохолодне місце на 5-6 годин. Відвар проціджують, додають 6 ложок цукру, кип’ятять. Потім заправляють соком одного лимону, проціджують.

Продовження роботи у зошиті.

Вправа «Продуктове судоку».

Діти заповнюють клітини на скатертини назвами продуктів. Продукти однієї і тої самої групи не повинні повторюватися ні в рядках, ні в колонках.

Загадки

  1. Хто голівку свою влітку покриває і по двадцять хустин на головці має? (Капуста)
  2. Як на неї подивився, то сльозами залився. (Цибуля)
  3. Не розбити горщика, не з’їсти кашки. (Горіх)
  4. Із одним вікном хатина,

Роботяща в ній родина,

То квітках усе літають,

…пахучий добувають. (Мед)

Ми заповнимо табличку для того, щоб ви знали чим корисні продукти взимку (заповнення таблиці).

Фізкультхвилинка

Сонце, діти, вже високо,

Всі вдихаємо глибоко.

Руки разом опускаємо

І глибоко вдихаємо.

А щоб швидше нам проснутись,

Треба вгору потягнутись.

Починайте, не спішіть.

Повернулись стільки раз,

Скільки пальчиків у нас.

Вліво, вправо повернись

І легесенько проснись.

4) Самостійна робота.

а) Підкресли червоним ті продукти, які вживаєш часто в зимовий період, а синім – які рідко.

б) Поєднай лініями у пари слова так, щоб вийшли назви страв чи продукти.

Салат                        з малиною

Варення                    з капусти

Суп                            з сухофруктів

Узвар                        з квасолею

4. Зимові свята та обрядові страви.

- Яке сімейне свято відзначають християни усього світу? Що це за свято?

- На Святвечір (переддень Різдва) хазяйки готували 12 пісних страв з борошна, круп, риби, овочів та фруктів. Чому саме пісних? Святу передував піст, тобто обмеження у вживанні тваринної їжі. Які саме страви готувалися ви дізнаєтесь, подивившись на ілюстрації. Поставте угорі кожного опису страв їх назви.

(Кутя, гриби, гречка, капуста, риба, голубці, вареники, борщ, узвар, коржі, пампушки, квасоля).

VI. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Розказати за фотографіями фото рецепту, як готувати цю страву.

2. Гра – змагання «Хто швидше зварить борщ?» Робота в групах. Кожна група отримує завдання на аркуші паперу із зображенням каструлі «покласти» обрані продукти. Команда, яка швидше і правильно виконає завдання, виграє.

3. Вправа «Зима». Учитель кидає учням кульку з вати. Той, хто її зловить, повинен назвати одну із страв, яку вживає взимку.

VII. Підсумок уроку.

  • Що цікавого почули на уроці? Чого навчилися?

VIII. Домашнє завдання.

Записати рецепт улюблених страв, пов’язаних із зимовими святами.